Klubarrangementer

2017

  • Klubaften: Flotillesejlads til Færøerne 5. januar
  • Strikkecafé 10. januar, 14. februar og 14. marts
  • Klubaften: Planlæg kanalsejladsen 2. februar
  • Videregående Sejler Kursus 6., 13., 20., 27. feb. og 13. marts
  • VSK’s skitur til Zell am See 18.-25. februar
  • Klubaften: Klubbens kapsejlads-tilbud 2. marts
  • Sejlerskolen: Informationsmøde for alle elever og instruktører 6. marts
  • Gå-hjem-kursus i bådens dieselmotor 14. marts kl 17, 18 & 19
  • Skrivebordsnavigation 18. marts
  • Gå-hjem-kursus i bådens dieselmotor 28. marts kl 17, 18 & 19
  • Tovværkskursus 21. & 29. marts – åbent for alle medlemmer
  • Generalforsamling 30. marts kl. 19
  • Ekstra tovværkskursus 24. april
  • Aftenmatch skippermøde 25. april
  • Familiekapsejlads skippermøde 27. april
  • Standerhejsning 29. april
  • Sejlundervisning begynder 1. maj
  • Aftenmatcher begynder 2. maj
  • Familiekapsejlads begynder 10. maj
  • VSK Grand Prix 25. maj
  • Pinsetur til Køge 3.-4. juni  AFLYST
  • Ungdom: Kom og Sejl Dag 10. juni
  • F18 informationsmøde 8. juni
  • F18 kick-off møde for frivillige 21. juni
  • Skt. Hans fest 23. juni
  • F18 Worlds 2017 8.-15. juli
  • TORM Medarbejderdag 3. september
  • Natsejlads 8.-9. september
  • Duelighedsprøve 30. september
  • Ungdom: Søndagstræning fra 1. oktober
  • Ungdom: Forældremøde 1. oktober
  • Navigationsundervisning fra 2. oktober
  • Gråsæler mødes onsdage fra 4. oktober
  • Strikkecafeen genåbner 10. oktober
  • Standernedhaling 28. oktober
  • Gourmet Aften med dans 28. oktober
  • Flæske Cup 4. november
  • Strikkecafé 14. november
  • Ungdoms juleafslutning 3. december
  • Strikkecafé 12. december
  • Klubaften 14. december

2016

  • Klubaften: Singlehand-sejlads og Silverrudder7. januar
  • Klubaften: Meteorologi for sejlere 4. februar
  • VSK’s skitur til Zell am See 20. februar
  • Klubaften: Førstehjælpskursus 3. marts
  • Fællesmøde i Sejlerskolen 10. marts for 1. og 2. års elever, instruktører og medlemmer af Bådlåneklubben
  • Skrivebordsnavigation 12. marts
  • Generalforsamling 31. marts
  • Tursejladskursus starter 4. april
  • Tovværkskursus 19. & 28. april – åbent for alle medlemmer
  • Skippermøde tirsdagsdagsejlads 26. april
  • Standerhejsning 30. april kl. 14
  • Ekstraordinær generalforsamling 30. april kl. 16
  • Familiekapsejladser 1., 8., 15. & 22. juni kl. 18.30
  • 24-timers sejlads 4.-5. juni
  • Ungdom: Kom-og-sejl dag for nye sejlere 5. juni
  • Skt. Hans fest 23. juni
  • TORM Dag 3. september
  • Natsejlads 9.-10. september
  • Kredsmesterskaber 10.-11. september
  • Duelighedsprøve 1. oktober
  • Ungdom: Søndagstræning fra 2. oktober
  • Gråsæler mødes onsdage fra 5. oktober
  • Navigation starter 3./4. oktober
  • Strikkecafé 11. oktober
  • Ungdom: Tera træningscamp 15.-16. oktober
  • Standernedhaling 29. oktober
  • Storjoller vintertræning fra 29. oktober
  • Klubaften 3. november
  • Flæske Cup 12. november
  • VSK fest 19. november
  • Ungdom: Juleafslutning 4. december
  • Strikkecafé 13. december

2015

  • Klubaften 8. januar 2015: På Europas kanaler / Lennart og Jette Larsen
  • Tovværksworkshop 15. januar, 12. februar og 12. marts 2015
  • Klubaften 5. februar: De Kanariske Øer tur/retur via Skotland og Azorerne / Tina & Ken Meinertsen
  • Skrivebordsnavigation 7. februar 2015
  • Ungdomafd.’s sejladsteori 26. februar, 5. marts og  9. april 2015
  • Klubaften 5. marts: Førstehjælpskursus
  • Tursejlerkursus 19. marts, 26. marts, 16. april og 23. april 2015
  • Orienteringsmøde for kommende sejlerskole-elever 11. marts
  • Generalforsamling 26. marts 2015
  • Sejlerskolen: Tovværkskursus 7. & 15. april 2015
  • Standerhejsning lørdag den 25. april 2015
  • Tirsdagskapsejladser: Skippermøde den 28. april kl. 18.30
  • TORM Junior Grand Prix 9.-10. maj 2015
  • Åben havn: VSK aktiviteter 5. juni 2015
  • Sankt Hans fest 23. juni 2015
  • DM i Finnjolle & DM i 806 den 6.-8. august
  • Natsejlads 11.-12. september
  • Standernedhaling 31. oktober
  • Italien fest 7. november
  • Klubaften: Søsikkerhed & fælderne i elektroniske søkort 12. november
  • Klubaften: Danske Tursejlere 3. december
  • Juleafslutning i Ungdom med sejlads om juletræet 6. december
Print Friendly, PDF & Email