Sejlerskolen og Tursejlerne indbyder til natsejlads den 11.-12. september

Natsejladsen indgår hvert år som tilbud til Sejlerskolens elever, men er også åben for klubbens andre medlemmer, som opfordres til at deltage i egen båd: Det er både en fantastisk hyggelig og meget lærerig oplevelse!

Vi starter med briefing kl. 18.30 i Juniorhuset, hvor destinationen aftales – den afhænger af vinden – og endelig fordeling af gaster, dvs. deltagere uden egen båd.

Vi sender mail med mere info i midten af september til alle tilmeldte.

Tilmelding

Tilmelding til natsejlads
Sender

Fatal error: Uncaught Exception: 190: Error validating application. Application has been deleted. (190) thrown in /var/www/vallensbaek-sejlklub.dk/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273