TORM Medarbejderdag søndag den 3. september

By 20. august 2017Ungdom

Søndag den 3. september kl. 10-16 arrangerer VSK medarbejderdag for TORMs ansatte i samarbejde med Dansk Sejlunion. Medarbejderdagen er en del af det sponsorat, som Dansk Sejlunion har med TORM rederiet, og afholdelsen giver VSK penge til vores ungdomsarbejde, så vi håber, at så mange af jer som muligt har lyst til at være med eller bare kigge forbi.

Dagen handler om at give alle en familieoplevelse med hygge, sjov og en masse sejlads og vandaktivitet. Medarbejderne og deres børn får mulighed for at sejle joller, SUP, kajak, 806’er, windsurfe m.m.

Alle VSK ungdomssejlere er velkomne til at komme ned og prøve alle aktiviteterne og ikke mindst sejle jolle med nogle af de besøgende børn og unge.

Et par voksne hjælpere er også velkomne
Til afvikling af arrangementet kunne vi godt bruge nogle hjælpere og især skippere fra Sejlerskolen til klubbens kølbåde, så TORM medarbejderne kan få lov at komme med ud at sejle. Ring eller send en mail til Jens Jakobsen på 51 61 88 75 /lerke.jakobsen@mail.dk

Print Friendly, PDF & Email