VSK Ungdom holder Kom og sejl-dag lørdag den 10. juni

By 1. juni 2017juni 9th, 2017Ungdom

Lørdag den 10. juni inviterer Ungdom alle 7-17 årige til at snuse til sejlsporten sammen med vores erfarne ungdomssejlere og fx få en prøvesejltur i klubbens ungdomsjoller og kajakker. Det foregår ved slæbestedet kl. 11-16. Kender du børn og unge, der kunne være interesserede, så spred gerne invitationen blandt familie og venner!

Tilmelding er ikke nødvendig, man møder bare op som anvist på kortet øverst. Hvis man er interesseret i at prøve en bestemt jolletype (Optimist, Tera, Feva eller Laser) på et bestemt tidspunkt mellem kl. 11 og 16, bedes man dog tilmelde sig ved at sende en mail til lerke.jakobsen@mail.dk. Oplys jolletype, tidspunkt samt navn og tlf. nummer.

Vi har redningsveste og våddragter til børnene.

Print Friendly, PDF & Email